Робота з ліквідністю. Логіка руху ціни

Ціна на фінансових ринках постійно змінюється і переміщується від однієї ліквідної області до іншої. Це природне явище, яке можна спостерігати на графіках цінових рухів. У цій статті ми розглянемо логіку руху ціни, засновану на поняттях ліквідних і неліквідних цінових діапазонів.

На графіках цінових рухів можна візуально виділити дві основні зони: ліквідні цінові діапазони і неліквідні цінові діапазони.

Ліквідні цінові діапазони характеризуються високою торговельною активністю, великим обсягом торгівлі і яскраво вираженими рухами ціни. У цих областях ринок активно бере участь, і ціни можуть швидко змінюватися.

Неліквідні діапазони характеризуються низькою торговельною активністю і зменшеними обсягами торгівлі. У цих областях ціни коливаються вузьким діапазоном або залишаються стабільними. На ринку відсутні сильні рухи або значна участь трейдерів.

Як знайти неліквідну область на графіку?

Одне з ключових спостережень полягає в тому, що ціна завжди рухається від неліквідних областей до ліквідних.

Для визначення неліквідної області, яка може представляти корисну інформацію для трейдера, необхідно перейти на вищий таймфрейм. Наприклад, якщо трейдер використовує для торгівлі 15-хвилинний таймфрейм, слід перейти для аналізу на 4-годинний таймфрейм.

Формування неліквідної області великим гравцем знизу (для накопичення активу).

Використовуйте горизонтальний профіль обсягу і встановіть його на потрібну свічу, яка є екстремумом. Важливо, щоб ця свіча не повністю перекривалася наступними свічками на графіку. Діапазон, який формується всередині не перекритої області фітиля свічки, може бути неліквідною ціновою зоною.

Формування неліквідної області за допомогою наступної свічки.

Неліквідна цінова область представляє собою формування діапазону, де свіча не перекрита повністю. Мінімальна торгова активність відбувалася на “залишку” фітиля свічки.

Ця область формується великими гравцями для накопичення або розподілу активу.

Відкрити доступ до усіх відео, закритого чату, курсів та стрімів.

Взаємозв’язок горизонтальних і вертикальних обсягів

Взаємозв’язок горизонтальних і вертикальних обсягів в аналізі графіка відіграє важливу роль при визначенні неліквідних областей.

Горизонтальні обсяги можуть іноді вводити трейдерів в оману, оскільки вони можуть вказувати на наявність торгової активності без надання детальної інформації про розподіл обсягів всередині цінового діапазону. Саме тому важливо доповнювати горизонтальні обсяги вертикальними обсягами.

Приклад використання горизонтальних і вертикальних об’ємів.

Використання вертикальних обсягів в поєднанні з горизонтальними обсягами забезпечує більш повне і надійне уявлення про ліквідність і неліквідність на ринку.

Високий вертикальний обсяг свідчить про наявність ліквідної області.

Це допомагає трейдерам приймати більш інформовані рішення і вдосконалювати свої стратегії торгівлі.


Опубликовано

в

Автор:

Корисні матеріали: